Kurumsal İletişim İş İlanları ve Başvuru Koşulları

kurumsal iletişim iş ilanları
İçindekiler

İşletmeler, markalarının dışarıdan nasıl algılandığını kontrol etmek ve hedef kitle karşısındaki imajını yönetmek için kurumsal iletişimin gücünden yararlanır. Bundan dolayı kurumsal iletişim iş ilanları her geçen gün işletmeler için önemli hale gelir.

İletişim departmanı, yönetim ve personel arasındaki bilgi boşluklarını doldurmak, şirketin pazardaki itibarını korumak ve imajını geliştirmek için kurumsal iletişimi kullanır. Kurumsal bir iletişim planı; paydaşlar, müşteri adayları, çalışanlar, potansiyel müşteriler, medya, devlet kurumları ve genel halk gibi hedef kitlelere yönelik hazırlanır.

İletişim ve pazarlama departmanlarının uyum içerisinde çalışması şirketler için oldukça değerlidir. İletişim departmanı haber bülteni ve satış ile ilgili materyallerin oluşturulmasında pazarlama alanına kurumsal destek verir. Etkileşim halinde olmaları iş verimliliğini artırırken aynı zamanda mevcut müşterilerin karşısında daha kurumsal izlenim ortaya çıkarır. Kurumsal iletişim dışa dönük olduğu kadar şirket içine de yöneliktir. Hem şirket içi bloglar ve bültenler hem de iş gücü üzerine yoğunlaşır.  

Kurumsal İletişimde Çalışmak için Gerekli Yetenekler

kurumsal iletişim iş ilanları
Kurumsal iletişim, birçok iş gücü üzerine yoğunlaşır.

İletişim materyallerinin şirket markasını olumlu şekilde yansıtmasını sağlamak kurumsal iletişimin temel amacıdır. Bu amaca yönelik, daha sonra ele alacağımız çeşitli genel kullanımlar vardır. Aynı zamanda kurumsal iletişimi bir kuruluşun başarısı için gerekli kılan ek hedefleri de içerir.

Kurumsal iletişim, etkili teknikleri kullanarak bilgilerin hedef kitlelere oluşturulması ve dağıtılması sürecidir. Bahsedilen iş halkla, personellerle ve potansiyel müşterilerle konuşmayı içerir. Bir iletişim uzmanı olarak görevinin bilincinde olmak, protokollere bağlı kalarak ve iletişim materyalleri üreterek pozisyonunun gereklerini daha iyi yerine getirmeye yardımcı olacaktır. Özellikle kurumsal iletişim yöneticisi iş ilanları arayan kişilerin sahip olması gereken özellikler vardır. Kariyerine bu alanda devam etmek isteyenlerin gerekli yeterliliklere sahip olması başvuru kabul sürecinde önemlidir. Kurumsal iletişim iş ilanları açan kurumlar personel adaylarındaki aşağıdaki kriterleri ararlar:

  • Detaylara dikkat edebilmek
  • Teknik yeterliliğe sahip olmak 
  • Topluluk önünde konuşma ve gazetecilik becerileri sergilemek
  • Yazma ve sunum yeteneğine sahip olmak
  • Sosyal dinleme yapabilmek
  • Ekip çalışmasına uyum sağlamak
  • Zaman yönetimi yapabilmek

Eğer kurumsal iletişim alanında kariyerinize başlamak ya da devam etmek istiyorsanız bahsi geçen bu yeteneklerden faydalanabilirsiniz. Bu becerilerin birçoğu ile çeşitli alanlarda çalışma fırsatı yakalamanız oldukça kolay olacaktır.

Çağrı Merkezlerinde Kurumsal İletişim İş İlanları

Çağrı merkezleri, yardım isteyen müşterilerden gelen ve giden çağrıları yanıtlamaya adanmış iş yerleridir. Müşteri iletişimlerini yönetmekten, alım-satış süreçlerinden ve problem çözmekten sorumlu temsilcileri çalıştırır. Çağrı merkezi departmanı müşteri ve işletme arasındaki en önemli köprüdür. Bundan dolayı kariyerini çağrı merkezi alanında yapmayı planlayan kişilerin kurumsal iletişim becerilerinin oldukça iyi olması gerekir. Kurumsal iletişim alanında eğitim almak ya da çalışmak kariyerinizin şekillenmesinde sizlere destek verir. 

Şirketler, ekip organizasyonunu sürdürmelerine ve müşteri sorunlarını uygun kanallara yönlendirmelerine yardımcı olmak için özel çağrı merkezi personellerinden yararlanır. Çağrı merkezleri, müşteri hizmetleri söz konusu olduğunda bir işletmeyle müşterileri arasındaki ilk yazışmaların çoğunu yönetir. Bu nedenle kurumsal iletişim personelleri her organizasyonun önemli bir parçasıdır ve çok tercih edilen bir pozisyon çalışanıdır.


Londra Kapital’in kariyer sayfasında yer alan eğitim olanakları geleceğinizde emin adımlar atmanızı sağlar. Kurumsal iletişim sektöründe aktif faaliyette bulunan firma, Instagram sayfası üzerinden çeşitli kurumsal iletişim uzmanı iş ilanları haberlerini sizinle buluşturur. Türkiye’de yaşıyor olup Almanca bilmeniz, sizi kurumsal iletişim alanında birçok kişinin önüne geçirir. Eğer hayatınıza ve kariyerinize farklı bir rota çizmek isteyen bir çağrı merkezi çalışanıysanız, ilanlara göz gezdirebilirsiniz.

Bu içeriğimizi beğendiyseniz “Kurumsal İletişim Eğitimi ile Yeni Bir Kariyer” isimli makalemiz de ilginizi çekebilir.

Bizimle İletişime Geçin!

Hizmetlerimiz