Churn Programı (Müşteri Kaybı Önleme)

İşletmeler için müşteri kazanmak kadar, var olan müşterileri kaybetmemek de son derece önemlidir. Üstelik bunu gerçekleştirmek, yeni kişilere ulaşmaktan daha az çaba ister. Bu nedenle Churn programı gibi müşteri kaybı önleme amacına hizmet eden çözümler, birçok işletmeye fayda sağlar. Londra Kapital olarak, bu çözüm yolunu sizlere en etkili şekilde sunuyor ve hedef kitlenizle kalıcı bir bağ kurmanıza destek oluyoruz. 

churn programı
churn programı
churn programı

Birçok işletmenin karşılaştığı müşteri kaybı sorununun etkilerini en aza indirmek istiyorsanız, firmamızın sunduğu hizmetten yararlanabilirsiniz. Churn programı sayesinde kitlenizin işletmenizle olan etkileşimini, uzun vadeli bir sürece çevirebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin!

Şirketinizin kurumsal iletişim ihtiyaçları hakkında hemen bizimle iletişime geçin! İletinizi alan uzman ekibimiz, en kısa süre içerisinde sizlere dönüş sağlayacaktır.

Churn Programı Nedir?

Müşteri ilişkilerinizi kurumsallaştırma sürecinizde en büyük destekçiniz olan Londra Kapital, pek çok çözüm önerisini sizlere sunmaktadır. Churn programı, oldukça etkili sonuçlara ulaşmanızı sağlayacak hizmet alternatiflerinden bir tanesidir. Bu program, var olan müşterilerinizin ne kadarını kaybettiğinizi somut verilerle görebilmeyi sağlar. Aynı zamanda yaşanan kaybın olası sebeplerini ve kitlenin olumsuz davranışlarını analiz edebilmeye de yardımcı olur.

Londra Kapital olarak sunduğumuz Churn programı, tüm bu nitelikleri profesyonel bir şekilde ortaya koyar. Alanında uzman kişilerin bir arada çalışması sayesinde son derece etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Ölçüm

Belirli bir süre boyunca ölçüm yaparak müşteri kaybının oranını tespit eder.

Müşteri Oranı

Kaybedilen müşteri oranı ile kazanılan müşteri oranını kıyaslar.

Rekabet Ölçütü

Farklı şirketler arasındaki rekabeti somutlaştırabilmeyi sağlayan bir değer sunar.

Kişiselleştirilmiş Çözümler

Müşteri kaybetmemeyi sağlayacak çözüm önerilerini açığa çıkarır.

Churn Programı Neden Önemlidir?

Bir işletmenin hedef kitlesini genişleterek yeni müşteriler elde etmesi, son derece zahmetli bir süreçtir. Reklam çalışmaları, kampanyalar, halkla ilişkiler ve çok daha fazlası, bu sürece dahildir. Dolayısıyla hem maddi hem manevi yatırımlar yapmak gerekir. Fakat var olan müşterilerin kaybını azaltmak, yeni müşteri kazanmaktan çok daha kolaydır. Churn programı, kaynaklardan tasarruf ederek müşteri sayısını yükseltmenin etkili bir yoludur.

Rekabetçi piyasalarda bir işletmenin başarısını gözlemleyebilmenin en pratik yollarından biri de müşteri kaybı oranını ölçmektir. Diğer bir deyişle müşteri kaybı oranı düşük olan işletmeler, sektörlerinde öncü konumdadır. Londra Kapital’den alabileceğiniz hizmetlerden biri olan bu program sayesinde belirtilen avantajları elde ederek şirketinizin gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.