Outbound Çağrı Hizmeti

Outbound çağrı, müşteri temsilcilerinin mevcut ya da potansiyel müşterilerini doğrudan aramasıyla gerçekleşen bir hizmettir. Bu hizmet; müşterilerin istek veya ihtiyaçlarını dinlemek, pazar araştırması ve ödeme konusunda uyarılar yapmak gibi amaçlarla sunulur. Londra Kapital İstanbul olarak sağladığımız çağrı hizmeti çözümlerinden olan outbound, müşteri deneyiminizi iyileştirmeye yöneliktir. Bu sayede gelişme yolunda yeni stratejiler belirleyerek ilerleyebilirsiniz.

outbound çağrı hizmeti
outbound çağrı hizmeti
outbound çağrı hizmeti

Etkili bir outbound çağrı stratejisi geliştirmek için izlenecek çeşitli yollar bulunur. Öncelikle güçlü bir iletişim becerisine sahip olmanız gerekir. Ardından çağrı süresi, kazanılan müşteri sayısı ve satış artış yüzdesi gibi hedefler belirleyerek, firmanın amaçlarına hangi oranda ulaştığı saptanabilir. Böylelikle güçlü bir iletişim sürecine dahil olarak, stratejilerinizi etkili biçimde oluşturabilirsiniz. 

Outbound çağrı hizmetimizde, etkili bir liste oluşturularak doğru kişilere ulaşmak amaçlanır. Bu noktada hedef kitle belirlenmeli ve hem potansiyel hem de daimi müşterilerle iletişime geçilmelidir. Yapılan araştırmalara göre %49 oranında bir müşteri kitlesi, tanıtım amacıyla yapılan outbound çağrılar sayesinde firmayı tercih etmektedir. Bu oran göz önünde bulundurulduğunda, outbound çağrı hizmetinin önemi yadsınamayacak kadar büyüktür. 

Bizimle İletişime Geçin!

Şirketinizin kurumsal iletişim ihtiyaçları hakkında hemen bizimle iletişime geçin! İletinizi alan uzman ekibimiz, en kısa süre içerisinde sizlere dönüş sağlayacaktır.

Outbound Çağrı Hizmeti Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Hizmetimizde ana hedef müşteriyle iletişime geçmek olsa da pek çok faaliyeti gerçekleştirmek için outbound çağrı tercih edilir. Hizmetin tercih edilme sebeplerinden bazıları aşağıdaki gibidir: 

Pazarlama

Ürün ya da hizmet pazarlamak mümkündür. Bu sayede marka müşteriye tanıtılarak, firmayı tercih etmesi için gerekli nedenler sunulur.

Memnuniyet Ölçümü

Müşterinin satın aldığı ürün ya da hizmete olan memnuniyetini belirlemek için anketler yapılır. Bu sayede karşı tarafın geri bildirimleri ve şikayetleri göz önünde bulundurularak sorun çözücü stratejiler uygulanabilir.

Potansiyel Müşteri Veritabanı

Müşterilerin bilgileri toplanır ve ürün ya da hizmete karşı ilgi uyandırılır. Ayrıca potansiyel müşteri kazanımı için de etkili bir yoldur.

Tahsilat Yönetimi

Bir işletmenin ve bireyin alacaklı olduğu borcu takip etmesi veya ödemeyi yapabilmesi için de outbound çağrı merkezi tercih edilebilir.