Satış Sonrası Destek Yönetimi

Bir hizmet ya da ürünün satışını gerçekleştirdikten sonra müşteriye sağlanan destek, satış sonrası destek yönetimi olarak adlandırılır. Müşterinin markaya olan sadakatini sağlamak açısından önemli olan bu süreç, özellikle çağrı merkezi hizmetlerinde kendini gösterir. Londra Kapital İstanbul olarak bizler de bu süreci destekleyen hizmetler sunuyoruz. 

satış sonrası destek yönetimi
satış sonrası destek yönetimi
satış sonrası destek yönetimi

Bir firma için yalnızca satın alım anına kadar olan süreç değil, bu işlemden sonrası da oldukça önemlidir. Müşterilerin gereksinimlerine yönelik sunulan destek, memnuniyeti yüksek oranda artıracak kritik bir konudur. Bu kapsamda hem işletmenizin hem de müşterilerinizin ihtiyaçlarına çözüm üretmeye yönelik satış sonrası destek yönetimi hizmetimizden yararlanabilirsiniz. 

Bizimle İletişime Geçin!

Şirketinizin kurumsal iletişim ihtiyaçları hakkında hemen bizimle iletişime geçin! İletinizi alan uzman ekibimiz, en kısa süre içerisinde sizlere dönüş sağlayacaktır.

Satış Sonrası Destek Yönetimi Nasıl Sağlanır?

Müşteriyle kurulan iletişimde dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerin başında memnuniyet yer alır. Aldığı hizmet ya da üründen memnun olan bir müşteri, işletmeniz için olumlu geri dönüşleri beraberinde getirir. Bu noktada devreye giren satış sonrası destek yönetiminde, müşteriye en hızlı ve doğru çözümler sunmaya çalışılır ve eğer varsa karşı tarafın şikayetleri dinlenerek gerekli bilgiler aktarılır. Satış sonrası destek yönetimi süreci aşağıdaki gibi ilerler:

satış sonrası destek yönetimi

Müşterilerin sorunlarına vakit kaybetmeden, anında dönüt sağlamak oldukça önemlidir. Bu nedenle alışveriş süreci sonrası müşteri görüşlerine hızlı, doğru ve aydınlatıcı cevaplar vermek gerekir. Ayrıca satış sonrasında ortaya çıkan ihtiyaçlar konusunda destek ekibinin detaylı bilgiye sahip olması gerekir. Bu kapsamda karşı taraf etkili bir şekilde dinlenmeli ve destek planları uygulanmalıdır. 

Satış Sonrası Destek Yönetimi Nasıl Sağlanır?

Müşteri profilinde sürekliliği sağlamak için satılan ürünün ya da hizmetin kalitesi kadar, sonrasında kurulan destek de önemlidir. Bu sebeple firmanızın satış destek biriminde, etkili iletişim yöntemlerini kullanması avantajlı olacaktır. Deneyimden memnun kalan bir müşteri, firmanızı tekrar tercih edebilir veya yakınlarına bu firmadan aldığı hizmeti önerebilir. 

Londra Kapital İstanbul olarak verdiğimiz bu hizmet sayesinde müşteri memnuniyetini kısa vadede artırabilirsiniz. Ayrıca karşı tarafın şikayetlerini ve geri dönüşlerini analiz ederek pazarlama stratejilerinizi de bu yönde geliştirebilirsiniz.