Memnuniyet Ölçümü Aramaları ve Raporlama

Müşterilerin firma hakkındaki görüşlerini alabilmek için; sunulan hizmetler kapsamında, memnuniyet ölçümü yapmak son derece önemlidir. Çağrı merkezinin üstlendiği bu görevde, satış sonrası müşteriyle iletişime geçilir ve almış olduğu hizmetten ne kadar memnun kaldığına dair sorular sorulur. Bu yöntem gerçekleştirilirken çeşitli anketler yapılabilir ya da karşı tarafa direkt soru yöneltilebilir. Ayrıca bu sayede işletme kendi performansını ölçerek gelişme yolunda yeni stratejiler oluşturabilir. 

memnuniyet ölçümü
memnuniyet ölçümü
memnuniyet ölçümü

 

Bir işletmenin başarılı olabilmesi için müşteri memnuniyetini sağlaması oldukça önemlidir. Bunu sağlamak içinse karşı tarafın hizmetten memnun kalıp kalmadığını saptamak gerekir. Bu sayede müşterinin görüşleri ve şikayetleri dikkate alınarak ürün ya da hizmet hakkında gelişime yönelik çözümler uygulanabilir. 

Londra Kapital İstanbul firmamızın sağladığı hizmetler arasında yer alan memnuniyet ölçümü aramaları ve raporlama sayesinde, satış sonrası sürecini pek çok açıdan değerlendirerek işletmenizi büyütmek adına planlamalar yapabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin!

Şirketinizin kurumsal iletişim ihtiyaçları hakkında hemen bizimle iletişime geçin! İletinizi alan uzman ekibimiz, en kısa süre içerisinde sizlere dönüş sağlayacaktır.

Memnuniyet Ölçümü Aramaları Amacı Nedir?

Memnuniyet ölçümü aramaları; müşterilerin görüşlerini alarak hizmet kalitesini, hedef kitlenin düşüncelerine göre yönlendirmeyi amaçlar. Ayrıca bu aramalarla firma, çalışanların müşteriyle nasıl ilgilendiğini değerlendirebilir. 

Genellikle satış sonrası yapılan bu aramalarda çağrı merkezi personeli, müşterinin memnuniyetini ölçmek açısından çeşitli sorular sorar. Verilen cevaplar not alınır ve ürün ya da hizmetle ilgili sorun saptanırsa iyileştirme yöntemleri uygulanır. 

Bu hizmetin bir diğer amacı ise firmanın, müşteriye değer verdiğini belli etmektir. Memnuniyet araması yapılan bir müşteri, firmayla güven bağı kurar. Ayrıca çalışanla müşteri arasındaki iletişim bu şekilde geliştirilerek birbirlerini anlamaları sağlanır. Tüm bu sebeplerden ötürü bir firmanın satış sonrası müşteriyle iletişime geçmesi ve memnuniyet ölçümü yapması oldukça önemlidir.

Memnuniyet Ölçümü Raporlamaları Neden Önemlidir?

Bir müşterinin aldığı hizmet ya da ürüne olan memnuniyetini değerlendirmek, pek çok açıdan gereklidir. Bu sayede ürünün ya da hizmetin eksiklikleri daha kolay bir şekilde belirlenebilir. 

Müşterinin şikayetleri dinlenerek hizmetin kalitesini artırmak için çalışmalar yapılabilir. Bu kapsamda sağladığımız memnuniyet ölçümü araması ve rapolarlamalarıyla firmanızın hatalarını ve eksiklerini saptayabilirsiniz. Aynı zamanda müşterilerinizle olan ilişkinizi geliştirmek için de bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.