Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü Nedir? İş Bulmak Kolay mı?

çağrı merkezi hizmetleri bölümü
İçindekiler

Çağrı merkezi hizmetleri bölümü, yer aldığı kurumun ürün ve hizmetlerini müşterilerine tanıtabilecek pozisyonda çalışmak üzere, bireyleri gelecek kariyerleri için hazırlayan bir ön lisans programıdır. Müşteri ve firma arasındaki iletişimde en önemli pozisyonlardan biri olması nedeniyle şirketler tarafından oldukça önemli bir bölüm haline gelmiştir. 

Londra Kapital olarak, bu bölümde iş imkanı sağlayan önemli bir kurumuz. Geniş çalışma alanları, esnek mesai saatleri ve diğer bölümlere kıyasla yüksek maaş imkanı nedeniyle birçok öğrenci tarafından tercih edilen bir seçenek haline gelmiştir. 

Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Çağrı merkezi hizmetleri bölümü, bir ön lisans programıdır. Buna bağlı olarak eğitim süresi 2 senedir. Öğrenciler mezun olabilmek için 120 AKTS’lik krediyi doldurmalıdır. Ayrıca üniversitelerin belirttiği diğer şartları da sağlamaları gerekir. Bunlar her üniversite için değişiklik gösterdiği için program bazında dikkate alınmalıdır. 2 yıl gibi kısa bir öğrenim süresiyle elde edilecek iş imkanları düşünüldüğünde, bu bölümde eğitim almak birçok genç açısından oldukça avantajlı görünmektedir. 

Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü Ne İş Yapar?

çağrı merkezi hizmetleri bölümü
Çağrı merkezi hizmetleri bölümü mezunu kişiler, firmaların ihtiyaçları doğrultusunda iletişim departmanlarında faaliyet gösterir.

Çağrı merkezi hizmetleri bölümü, müşteri ve firma arasındaki iletişimin kilit noktasıdır. Çağrı merkezi hizmetleri, şirket hakkında alıcıları bilgilendirir. Gerektiğinde sorunları çözme konusunda başvurulacak bir numaralı kişi olacaktır. Bu nedenle disiplinli ve çözüm odaklı kişiler seçilmeye özen gösterilir. İlgilenenlere en uygun kampanyaları sunmakla görevli olan müşteri temsilcileri, yer aldığı birime bağlı olarak satış sonrası destek alanında da iş imkanı bulabilir. 

İnsanlarla iletişim gücü yüksek kişilerin tercih ediliyor olması, tüm bu çalışma şartları kapsamında son derece olağandır. Ayrıca satış ve pazarlama bölümünde mesai harcayacak kişilerin de ikna kabiliyetinin yüksek olmasına dikkat edilmektedir. 

Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü Önü Açık mı?

Tercih etmek isteyenlerin aklına gelen bir başka soru da “Çağrı merkezi hizmetleri bölümü önü açık mı?” olmaktadır. Genel olarak program mezunlarının çalışabileceği bazı sektörler şunlardır:

  • Finans
  • Sigortacılık
  • Telekomünikasyon
  • Turizm
  • E-ticaret
  • Havayolu
  • Sağlık
  • Otomotiv
  • Eğitim

Söz konusu sektörlerin yanı sıra üniversiteler, çağrı merkezleri, bakanlıklar, telefon operatörleri, özel ve devlet kuruluşlu hastaneler, özel ve devlet kuruluşlu okullar da farklı çalışma alanları arasında yerini alır. Mezunlar bu kurumlarda müşteri hizmetleri temsilcisi, müşteri ilişkisi sorumlusu ya da müşteri danışmanı olarak rol alabilirler. 

Tüm bu imkanlar göz önüne alındığında bölümün önünün açık olduğu söylenebilir. Ayrıca günümüzde her şeyin dijitale döndüğü, çalışma şartlarının de teknolojiye entegre şekilde yeniden düzenlendiği kaçınıllmaz bir gerçektir. Bu dönüşümle birlikte, sektör günden güne daha önemli hale gelmektedir Fakat yabancı dilin bir avantaj getireceği de unutulmamalıdır.

Yabancı dil bildiğiniz takdirde, alacağınız maaş aralığının da artacağını unutmayın. Almanca müşteri hizmetleri kapsamında, iletişimde yetkin çalışma arkadaşlarına doygun maaş imkanı tanımaktayız.

Çağrı Merkezi Hizmetlerinin Uluslararası Çalışma İmkanları

çağrı merkezi hizmetleri bölümü
Çağrı merkezi merkezi yönetimi, ekip işidir.

Bu bölüm sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde iş imkanı sunmaktadır. İngilizce, Almanca, Rusça ve Arapça gibi dillerde bu iş için çalışma olanağı bulma ihtimaliniz oldukça yüksektir. 

Şirketler, firmalarının Türkiye bölümündeki sorunları çözmek ve müşterileriyle iyi bir iletişim kurmak için çağrı merkezi hizmetleri bölümüne gittikçe daha çok önem vermektedir. Bu nedenle bölüme başladığınızda gerekli araştırmayı yapıp yabancı dilinizi geliştirmek de iş bulmak ve daha yüksek maaş almak açısından oldukça önemlidir. Bunun için isterseniz bir kursa kayıt olabilir, isterseniz de evde online uygulamalar ile kendiniz çalışabilirsiniz. 

Üstelik pandemiyle yaşamın büyük bir bölümüne nüfuz eden home office çalışma imkanı da bu bölüm için oldukça elverişlidir. Gereken ekipmanlar ise yalnızca internet bağlantısı olan bir bilgisayar ve kulaklıktır. Bu olanak sayesinde çocuklu bireylerin de evlerinden bu işi yapmaları mümkündür. 

Bizimle İletişime Geçin!

Hizmetlerimiz