Almanca Call Center İşi İçin CV’de Dikkat Edilmesi Gerekenler

Almanca Call Center İşi İçin CV'de Dikkat Edilmesi Gerekenler
İçindekiler
Belli bir pozisyon için CV hazırlarken, başvurulacak ilana uygunluk sağlayabilmek için birçok unsura dikkat edilmesi gerekir. En önemlilerinden birisi kendinizi gerçek, net ve sade bir şekilde anlatmaktır. Bu durum ifade edebilme becerilerinizi sergileyebilmenizi de sağlayacaktır. Görüşmelerde iletişim yetkinliğiniz kendinizi anlatma konusunda büyük fayda sağlayacağından bazı pozisyonlar için çok gereklidir. Özellikle müşteriler ile ilk bağlantıyı kuran çağrı merkezi ilanlarında iletişim etkin bir yer tutar. Almanca call center işi için CV’de dikkat edilmesi gerekenler hakkında hazırladığımız içeriğimiz sizi başvurularda bir adım öne çıkaracaktır.

Yetkinlik Bildiren Eğitimlerinizi Eklemeyi Unutmayın

Almanca Call Center İşi İçin CV'de Dikkat Edilmesi Gerekenler
Yetkinliklerinizi belirtmeniz sizi mesleki açıdan öne çıkaracak ve işe katabileceğiniz değer hakkında ön bilgi verecektir. Örneğin, müşteriler kısa sürede ve net şekilde anlaşılabilmek istediğinden diyalog kurma yetkinliğinizin gelişmiş olması beklenir.  Çağrı merkezi çalışanı yalnızca çözüm sunmaz aynı zamanda ürünler hakkında bilgi verir ve ilgi uyandırarak satış yapılmasını sağlar. Bu nedenle hizmet verilen ürün konusunda bilgi sahibi olmanız ya da öğrenme isteğinizin bulunması gerekir. Dolayısıyla hızlı öğrenebilme ya da gelişmelere açık olma gibi özelliklerinizi CV’lerinizde belirterek avantaj kazanabilirsiniz. Farklı cihazlarda aynı anda konuşma ve yazma işlemi gerçekleştirildiğinden teknolojik gelişimlere açık olmanız beklenir. Hızlı ve yeterli düzeyde kullanabilmeniz oldukça önemlidir. Buradan da anlaşılabileceği gibi teknolojik alanlardaki yetkinlikleriniz de CV’nizde yer almalıdır.

Kişisel Beğenilerinize ve Fiziksel Özelliklerinize Yer Vermeyin

Almanca Call Center İşi İçin CV'de Dikkat Edilmesi Gerekenler
CV’nize Eklemeniz gereken en son şeylerden birisi fiziksel özelliklerinizdir. Masa başı iş olduğundan bu ayrıntıya çok da gerek bulunmamaktadır.
Profesyonel bir cv için, fiziksel özelliklerinizden bahsetmenize gerek yoktur. Çağrı merkezi pozisyonu özel durumlar dışında genelde masa başı bir iş konumundadır. Bu nedenle fiziksel özelliklerinize özgeçmişinizde yer vermenize gerek yoktur. Kişisel bilgiler kısmında ise sadece temel bilgileri vermeniz yeterlidir. Örneğin, iş için şehir değişikliği yapmanız gerekecekse ilişki durumunuzu belirtmeden sadece medeni halinizi yazabilirsiniz. Daha fazla ayrıntı vermek profesyonel görünümden uzaklaşmanıza yol açabilir.

Kurumsal CV Hazırladığınızdan Emin Olun

Almanca Call Center İşi İçin CV'de Dikkat Edilmesi Gerekenler
Başvuru pozisyonuyla ilgili fazla ve gereksiz ayrıntılara girmeden becerilerinizden, deneyimlerinizden, eğitimlerinizden ve iş tecrübenizden söz edebilirsiniz. Eğer tecrübesizseniz yetkinlik bazlı vurgulamalarınızın yapıldığı sade ama etkili bir özgeçmiş hazırlanmanız sizi daha uzman gösterecektir.  Aşırı olumlu özelliklere yapılan vurgular ve abartılmış anlatımlar inceleme sırasında olumsuz etkiler bırakabilir. İşe alım departmanı ile görüşme esnasındaysa başvuru ile uyuşmayan belirtmeler yapmanız elenmenize neden olabilir.  

Call Center Pozisyonuna Uygun Deneyimlerinizi Düzenleyin

Almanca Call Center İşi İçin CV'de Dikkat Edilmesi Gerekenler
Daha önce çağrı merkezinde çalışmadıysanız, ancak müşteri temsilcisi gibi yakın ilişkiler gerektiren bir alanda deneyiminiz olduysa buradaki görev ve sorumluluklarınızı yazabilirsiniz. Eğer çağrı merkezi alanında deneyiminiz mevcutsa sadece eski pozisyonunuzu belirtmek yerine daha ayrıntılı açıklanmış kilit ve net bilgilere yer verebilirsiniz

Almanca Yetkinliğinizi Kanıtlayarak Başvuru Yapın

Almanca Call Center İşi İçin CV'de Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bu alanda tecrübeniz yoksa, bu işe yakın ve yatkın olan müşteri ikna etme, ekip çalışmasına uygun olan, geçmişte yapmış olduğunuz işlerden bahsedebilirsiniz.
Çağrı merkezi çalışanlarında Almanca diline yetkinlik aranılan bir kriterdir. Dolayısıyla ilanlarda ileri seviyede yetkin yabancı dil kullanımı istenir. Bu noktada Almanca seviyenizi yazılı ve sözlü olarak çok iyi düzeyde kullanabiliyor olduğunuzu vurgulamanız dikkat çekecektir. Ayrıca öz geçmişinizi Almanca hazırlamak da yetkinlik bazlı başvuru yazılımı taramalarında sizi öne çıkaracaktır.

Başvuruda Bulunduğunuz Firmaya Referans Gösterin

Almanca Call Center İşi İçin CV'de Dikkat Edilmesi Gerekenler
Başvurduğunuz firmadaki önemli bir çalışanı referans göstermeniz insan kaynaklarınca dikkat çekecektir Böylece öncelikli olarak görüşmeye çağrılma ihtimaliniz artacaktır.  Özetle, çağrı merkezi çalışanları; kendini ifade edebilen, sabırlı, ikna yeteneği bulunan ve zaman yönetiminde başarılı olan kişiler olmalılardır. Ayrıca sorunlarda sonuç ve çözüm odaklı bir yetkinlik profili olmaları da dikkat çeker. Sizler için hazırladığımız Almanca call center işi için CV’de dikkat edilmesi gerekenler listesinden yararlanarak özgeçmişinizi gözden geçirebilirsiniz. Böylece doğru şekilde hazırlanarak etkili bir başvurularda bulunabilirsiniz. 
Çağrı Merkezi Maaşları, Çalışma Şartları ve İş İmkanları ile ilgili bütün merak ettiklerinizi öğrenmek için yazımıza göz atabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin!

Hizmetlerimiz