Almanca Çağrı Merkezi İçin İş Başvuru Süreci

Almanca Çağrı Merkezi İçin İş Başvuru Süreci
İçindekiler

Aktif bir iş arayışınız bulunuyor ve ana diliniz gibi Almanca konuşabiliyorsanız, geleceği oldukça parlak olan Almanca çağrı merkezleri için başvuruda bulunabilirsiniz. Türkiye’de bulunan firmalara yönelik verilecek hizmetlerde, yabancı dil yetkinliğinizi kullanarak kariyerinize yön verebilirsiniz. Almanca çağrı merkezi için iş başvurusu süreci, kişilerin yeteneklerine göre farklı türlerde gerçekleşebilmektedir. Örneğin; bu alanda profesyonel hizmet sunan Londra Kapital, 3 ayrı alanda faaliyetlerini sürdürmektedir. Bunlar;

  • Müşteri Etkileşimi Hizmetleri
  • Pazarlama Hizmetleri
  • Müşteri Portföyü Yönetimi

Daha önce çağrı merkezi tecrübeniz olmasa bile Almanca’yı etkili olarak konuşabiliyorsanız kariyerinize yeni bir soluk getirebilirsiniz.

Almanca Çağrı Merkezinde Yapılacak İşler Nelerdir?

Almanca çağrı merkezlerinde birçok farklı koldan hizmet sağlanmaktadır. Firmaların satış öncesi ve sonrası tüm süreçlerine doğrudan dokunabilen bu hizmetler aynı zamanda pazarlama stratejisi olarak da rol oynarlar. 

Eğer Almanca diline hakimiyetiniz varsa ve kendinize uygun bir pozisyon arıyorsanız birkaç alternatife sahipsiniz. Bunlarla ilgili ayrıntılara içeriğin devamından ulaşabilirsiniz.

Outbound Çağrı Merkezi

Firmaların müşterilerinin ihtiyaç duyacakları ürünleri tanıtarak satışını gerçekleştirmek ya da taleplerini dinleyebilmek adına outbound çağrı merkezi hizmeti sunulur. Bu alanda kariyer hedefleyecek kişiler, oluşturulan tüketici portföyünü belirli aralıklarla arayarak onlar için hazırlanan hizmetlerin tanıtımını gerçekleştirirler. Outbound alanında satış sonuçlu çalışılabildiği gibi sadece müşteri bağlılığını ölçümleyebilmek adına da arama gerçekleştirilir. 

Pazarlama Hizmetleri

Anadili Almanca olan kişiler firmaların uluslararası faaliyetlerinde pazarlama hizmetleri alanında önemli bir kariyer edinebilirler. Yurtdışına satışa sunulacak ürün ve hizmetlerin tanıtımını bu dile hakim olarak yapabilirler. Bunun yanı sıra ülkemizde yaşamakta olan ve henüz Türkçe konuşamayan Alman hedef kitle için de aynı tanıtım stratejileri yabancı dil bilen kişiler sayesinde uygulanabilir.

Müşteri Portföyü Yönetimi

Firmanın hali hazırda çalışmış olduğu müşterileri için; bağlılık yönetimi, memnuniyet ölçüm görüşmeleri, tahsilat yönetimi ve hoş geldiniz çağrıları gerçekleştirilmektedir. 

Almanca olarak hizmet veren Londra Kapital firmasının müşterilerine sağlamış olduğu imkanlar bu şekildedir. Başvuracak kişiler, bu alanlarda kendisini geliştirebilir ve kariyerine de yön verebilir. 

Almanca Çağrı Merkezi Başvuru Şartları

Almanca Çağrı Merkezi İçin İş Başvuru Süreci
Kişinin Almancayı ana dili gibi bilmesi ve akıcı konuşması oldukça önemli bir husustur.

Kişilerde aranan özellikler ve Almanca çağrı merkezi için başvurusu süreci detayları şu şekildedir;

  • Kişilerin Almanca bilgilerinin, ileri düzey olması gerekir. Almanca’nın yanında ikinci bir yabancı dil biliyor olmalarıysa onlar için artı bir durumdur. 
  • Daha önce yabancı dilde çağrı merkezi hizmeti sunmuş olmanız, başvurularda sizi ön plana çıkarır. 
  • Başvuru detaylarında da belirtildiği gibi, kişiler İnbound (gelen aramaları karşılama) ya da Outbound (dış arama gerçekleştirme) alanlarında başvurularını iletebilirler.
  • Kurumsal olarak hizmet sunulacağından dolayı diksiyon ve hitabetinizin iyi olması da aranan temel kriterler arasında yer alırlar. 
  • Başvurulacak pozisyona göre ek beceriler ya da program kabiliyetleri de beklenen özelliklerdendir.

Yukarıdaki kriterleri karşılayan kişilerin yapacakları başvurular, doğrudan Londra Kapital web sitesi üzerinden firmaya iletilebilmektedir. Oluşturulan formu doldurduktan sonra, kısa bir süre içerisinde yetkililer sizinle irtibata geçerek bir mülakat gerçekleştirirler. Online ya da yüz yüze olarak yapılan görüşmeden onay almanız durumunda çağrı merkezi sürecinde gerekli olan tüm ürün, eğitim ve materyal doğrudan Londra Kapital tarafından sizlere sunulacaktır. 

2013 yılından bu güne kadar faaliyetlerini sürdüren Londra Kapital; Türkiye, Almanya, Bosna Hersek ve Avusturya’da yer alan firmalara, kapsamlı bir hizmet sunar. Çalışanlarına bakıldığı zaman genç ve dinamik kadronun dil hakimiyetlerinin de güçlü olduğu görülmektedir. Şirketlere katma değer sağlamak adına sürekli olarak da yeni stratejiler geliştiren firmanın genel merkezi de İstanbul Gayrettepe’de yer alır. 

Almanca Call Center İşi için Yaş Sınırı Nedir?” konusuyla ilgileniyorsanız, yazının üzerine tıklayarak siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin!

Hizmetlerimiz