Almanca Çağrı Merkezi Çalışanlarına 5 Önemli Öneri

Almanca Çağrı Merkezi Çalışanlarına 5 Önemli Öneri
İçindekiler

Çağrı merkezi, yüksek tempolu ve stres yönetimi gerektiren sektörlerden biridir. Müşterilerle iletişime dayalı olan alanda sabırlı, gelişime açık ve yoğun işlere her daim hazır olmak gerekir. Pek çok kişinin global anlamda kariyer inşa edebileceği bir sektör olan Almanca çağrı merkezi, beraberinde azı zorlukları getirebilir. 

Çağrı merkezi çalışanları mesai saatleri boyunca masa başında uzun vakit geçirdikleri için fiziksel hareket alanları kısıtlanabilir. Bunun yanı sıra bireylerin; yeme-içme alışkanlıkları, uyku düzeni ve mental sağlık durumu da değişir. İnsanlarla sürekli iletişim halinde olmayı gerektiren ve iş yoğunluğuna göre stresli olabilen çağrı merkezi sektöründe sağlıklı yaşam rutinini ihmal etmemek çok önemlidir. Bu bağlamda ilgili sektörde hizmet veren personellerin bazı önerileri dikkate alması gerekir.  

Boş Vakitlerinizde Egzersiz Yapın 

Çağrı merkezi çalışanlarının sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri için fiziksel aktivite, beslenme, uyku düzeni ve mental sağlıklarına özen göstermeleri önemlidir.

Almanca çağrı merkezinde çalışmak, uzun saatler boyunca masa başında vakit geçirmeyi gerektirir. Bu durum, zamanla sedanter bir yaşam tarzının meydana gelmesine neden olabilir. İşin gerekliliğinden dolayı sürekli oturmak hem omurga sağlığının korunmasını hem de kilo kontrolünün sağlanmasını zorlaştırabilir. Bu nedenle molalarda kısa süreli hareket etmek ve boş vakitlerde egzersiz yapmak en iyi çözümler arasında yer alır. 

Almanca çağrı merkezi çalışanları, masa başında vakit geçirirken telefonun yanı sıra bilgisayar gibi araçları da kullanırlar. Bu noktada ekran ışığına maruz kalmak da kaçınılmazdır. Bilgisayar başında çalışanların göz egzersizleri yapmaları oldukça önemlidir. 20 dakikada bir 20 saniye dinlendirilmesi ve ardından 20 saniye boyunca uzaktaki bir nesneye bakılması etkili bir uygulamadır.  

Su Tüketimini İhmal Etmeyin 

Almanca çağrı merkezi çalışanları için önerilen bir diğer husus ise bol miktarda su tüketimidir. Gün içerisinde çoğunlukla kahve ve çay gibi kafein temelli içeceklerin tercih edilmesi, sağlıklı bir alışkanlık değildir. Zinde ve dinç kalmak için günlük su ihtiyacının karşılanması gerekir. 

Her birey için suyun ortalama olarak 2-2,5 litre tüketilmesi önerilir. Böylece daha fazla enerjik ve sağlıklı hissedebilirsiniz. Yeteri kadar su içilmediğinde baş ağrısı ve yorgunluk gibi fiziksel ve zihinsel problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle sağlıklı bir yaşam ve üretkenlik açısından her gün ihtiyacınız olan miktarda tüketmelisiniz.  

İyi Bir Uyku Düzeni Oluşturun

Almanca çağrı merkezinde çalışmak hem fiziksel hem de zihinsel açıdan güçlü bir performans gerektirir. Mesai saatlerinde verimli olmak için iyi bir uyku düzeninin olması oldukça önemlidir. Uykunun yeteri kadar alınamaması, gün içinde üretkenliği olumsuz etkileyebilir. Bu durum dikkat dağınıklığı, uyuma isteği ve motive eksikliği gibi durumlara yol açabilir.  

İş saatlerinizde daha verimli olmak ve günlük rutininizi aksamadan yerine getirmek için iyi bir uyku düzeni oluşturmanız esastır. Düzenli ve kaliteli uyku sayesinde mesai saatlerinde daha üretken olabilirsiniz. Çalışma vakitlerinize göre her gün aynı saatte uyumaya ve uyanmaya dikkat etmelisiniz. 

Kötü Alışkanlıklardan Uzak Durun 

Almanca çağrı merkezi personeli olarak çalışmak, çoğu zaman stresle baş etme ve öğrenme becerilerini geliştirir. Yoğun tempolu bir meslek olduğu için sabırlı olmak ve sorumlulukları özenle yerine getirmek gerekir. Bu noktada tütün ve alkol gibi maddelerin kullanılmaması büyük önem arz eder. Gerginlik, stres ya da yorgunluktan kaçınmak için sigara ve alkol gibi bağımlılık yaratan maddelerden uzak durmalısınız. Bunun yerine molalarda sağlıklı yiyecek ve içecekler tüketmeyi tercih etmelisiniz.  

Özel Hayatınızı ve İş Yaşantınızı Birbirinden Ayırın 

Özel hayatınız ve iş hayatınızı birbirinden ayırmak, zihin sağlığı açısından elzem bir husustur. Yoğun tempoda çalışmak, üretkenlik açısından her ne kadar iyi hissettirse de fiziksel ve mental açıdan olumsuz etkilere neden olabilir. Bu nedenle iş saatlerinin dışında kendinize vakit ayırmak, daha kaliteli yaşam açısından çok önemlidir. Özel hayatınızı iş hayatınızdan ayrı tutmak için aşağıdaki önerileri dikkate alabilirsiniz: 

  • Sosyal yaşamınızı ihmal etmemeli, aile ya da arkadaşlarınızla vakit geçirmelisiniz.  
  • Fiziksel veya zihinsel olarak geliştiren hobilere yönelebilirsiniz. Aynı zamanda ilgi ve beceri alanınıza göre kültürel ve sanatsal aktivitelere katılmayı tercih edebilirsiniz. 
  • İş ve özel hayatınızda aksaklıkların önüne geçmek için haftalık veya aylık planlamalar yapabilirsiniz.  
  • Mesai saatlerinde yaşanan yoğunluğu yönetmek için stres azaltma yöntemlerini uygulamanız iyi bir çözüm olabilir.  
  • Düzenli mola vermek ve aralıklı olarak tatil yapmak daha fazla motive eder.  
  • İşle ilgili mesaj veya e-posta gibi bildirimleri mesai saatleri dışında kontrol etmemeye özen göstermelisiniz.  

Almanca çağrı merkezinde çalışan personellerin iş ve özel hayatlarını birbirinden ayrı tutması gerekir. Sosyal ve kişisel yaşamınızı kaliteli bir şekilde sürdürmek için dengeyi her daim korumalısınız.  

Almanca Çağrı Merkezi İş İlanları İçin Londra Kapital İstanbul 

Almanca müşteri hizmetleri pozisyonu için Londra Kapital İstanbul iş ilanlarını ve başvuru detaylarını şirketin kariyer sayfasından inceleyebilirsiniz.

Almanca çağrı merkezi iş ilanları yayınlayan Londra Kapital İstanbul, profesyonel çalışma ortamı sunan bir firmadır. Firma adaylara; müşteri temsilcisi, saha yöneticisi ve telemarketing gibi pozisyonlarda çeşitli kariyer olanakları sağlar. Bunun yanı sıra ilk kez call center alanında çalışmayı düşünen kişilere özel ayrıcalıklar sunarak tercih edilen pozisyonda teorik ve pratik eğitim verilir. Bu sayede Almanca çağrı merkezi konuşma teknikleri ve müşteri memnuniyeti odaklı stratejileri konusunda kapsamlı eğitimlerin alınması da mümkün olur. Çağrı merkezinde Almanca müşteri hizmetleri pozisyonunda görev almak için Londra Kapital İstanbul iş ilanlarını inceleyebilirsiniz. Pozisyonda aranan nitelikleri ve yetkinlikleri değerlendirmek için şirketin kariyer sayfasını ziyaret edebilir, başvuru sürecine dair detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin!

Hizmetlerimiz